yorkshir nechce jest

michaela | 16.04.2015

Neviem ci tu uz takato podobna tema nahodou niekedy nebola, ale myslim si, ze nasa situacia je celkom specificka. Nas yorkshir bude mat v juni 2 roky, je hravy, vacsinou poslusny, no ma velke problemy s prijimanim stravy.. odmalicka odmieta granule, este ked bol steniatko obcas zjedol kusok maska/sunky/syra alebo trosku z konzervy, ale vsetko mu postupne akosi prestalo chutit.. doma mame velke vrece plne mensich vreciek s granulami snad vsetkych znaciek, ktore sme zohnali. Ale bohuzial pri kazdych sa odohralo to iste: prisiel, ovonal a odisiel.. kedze sme sa nevedeli pozerat ako trpel a veterinar nam odporucil metodu, ktora absolutne nezabrala, museli sme mu zacat 2x denne davat po jednej granulke do ust,ale ani to postupne nechcel, zje iba ked lezi na chrbatiku a ja mu tie granule vyslovene tlacim do ust.. stokrat to vypluje, ale potom sa vzda a zje aspon par.. a presne takto to ide u nas doma uz rok. no verte mi, ze tak ako pre psika, tak aj pre nas to je neskutocne neprijemne a velke trapenie.. odmieta ryzu, zeleninu, ovocie, piskoty, konzervy, pamlsky, kuracie maso, cestoviny-... jednoducho vsetko to, za cim sa ine psiky idu potrhat. jedine, co za den je, su tie granule, ktore su vsak pre steniatka, lebo tie pre dospelych su moc velke a tie uz vobec nechce. sme zufali, mame ho radi ako clena rodiny, ale toto je fakt strasne a verim, ze existuje sposob ako ho naucit normalne jest granule z misky. Velmi pekne dakujem za kazdu radu, velmi si cenim ochotu pomoct.

Pridať nový príspevok