jedinečný psí čuch

Psy žijú v úplne inom svete než ľudia. Je to svet presýtený zaujímavými vôňami. Vďaka tomu, že psy majú mimoriadne vyspelý čuchový zmysel, rozlišujú tisíce vôní.

KeDˇpes oňucháva obrubník pri cesste alebo chodník, nachádza tam obrovské množstvo preňho podstatných informácií. Dozvedá sa, že "tu bola nejaká psia kamarátka" že "tadiaľto prebehol potkan, a to len pred chvílkou" alebo "tadiaľto bežala mačka, ba možno aj dve" ....

Všetko toto objavuje pes, zatiaľ čo jeho pani alebo pán, ktorí si vykračujú povedľa neho, akosi nič nebadajú.

 

Pes sa cíti bezpečne tam, kde to "vonia domovom" . Ak sa lovecký pes stratí, poľovník môže nechať svoju bundu v lese. KeĎ ju pes nájde, ľahne si na nu a bude čakať. Niečo podobné môžte urobiť s každým psov. Položte mu k nohám  blúzu či sveter, bunddu alebo mikinu, čokoľvek, čo patrí jeho pánovi či pani. Pes bude tieto veci strážiť, keď musí na chvíľku ostať sám alebo čakať na nejakom mieste. 

 

Veľa psov si veľmi rado zahrabe kúsok klobásky či kosť. Na druhý deň svoj úkryt poľahky nájdu a pochúťky vyhrabú!

 

Ak chceme šteniatko naučiť, aby hľadalo rozličné veci , môžeme mu poskrývať v izbe, vonku niekoľko lahôdok. KeĎ potom psíka pustíme, začne hľadať. Je to obľúbená hra, ktorú majú šteniatka veľmi radi. 

Diskusná téma: jedinečný psí čuch

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok