pes v dome

 

Vo chvíli, keĎ sa vraciame domov, je veľmi prjemne, že vždy nás čaká natešený psík krútiaci chvostom.

V rodinách, kde chovajú psa, nieje problém s omrvinkami na dláže. Pes ich vždy nájde a rád si na nich pochutná. Rýchlo si zapamätá,, komu padá zo stola najviac jedla, a naisto vie, pod ktorú stoličku sa má uvelbiť. 

 

Ak máte v byte psa takého plemena, ktoré pĺzne, musíte počítať s tým, že všade budú ležať chumáče jeho srsti: na šatstve, na pohovkách, a vo všetkých taškách. No a, samozrejme, treba si zvyknúť na blato, ktoré pes prinesie na labkách do predizby, keĎ je vonku škaredé počasie. Veľa nečistôt zvonka sa alepí aj na psiu srsť. 

 

Každý pes sa  môže naučiť plniť jednoduché úlohy: môže priniesť noviny s poštovej schránky, môže pomôcť pri upratovaní, zaniesť niekomu správu, alebo nosiť veci v špeciálnych vakoch. Pri výcviku psa má veľký význam aj intonácia majiteľovho hlasu : "k nohe!" "sadni!" alebo "lahni!ô sú základné povely ktoré musí poznať každý pes. Dôležité je aj to, aby ste psa odmeneli, ak niečo urobí správne, alebo dobre. Vtedy rýchlo pochopí, ako sa má správať. 

 

 

viete že... existuje veľa príslový týkajúce sa psov?  Napr. verný aok pes, v zlom počasí nehodno ani psa von vyhnať, príde na psa mráz, žiť ako pes a mačka.

Diskusná téma: pes v dome

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok