výcvik psíka

SADNI

pre tento cvik potrebujete :

Kľudné tiché miestopsa, maškrtu (granule, salámy...nie sladkosti...niekedy môže byť aj gumová hračka...)

Rukou s maškrtou pohybujte smerom čo najviac za psíkovú hlavu a pri tom opakujte povel "SADNI". Psík bude zakláňať hlavu až tak, že si bude musieť sadnúť. Pochváľte ho a dajte mu maškrtu...Opakujte 5x a pohrajte sa s  ním...Znova opakujte..

 

-------------------------------------------------------------------------

ĽAHNI  

 Potrebuješ:

Tichú kľudnú miestnosť, psa-ovládajúceho povel sadni, vodítko

 Posaďte psa ku svojej ľavej nohe a do pravej si schovajte maškrtu. Podrepnite si k psovi a vyslovte jeho meno, aby ste upútali jeho pozornoť. HneĎ za menom vyslovte povel "ľahni", zároveň urobte rukou pohyb oblúka, presne pred psíkovým nosom. Maškrtu ťahajte po zemi až kým si psík úplne neľahne...Môžte mu pomôcť ľahkým ťahom vodítka alebo tlačením psíka za zadnú časť tela... Prepustíte ho až povelom "voľno".Psíka pochváľte a dajte mu maškrtu..Opakujte niekoľko krát.

 

------------------------------------------------------------------------- 

ZOSTAŇ

Potrebuješ: tichú kľudnu miestnosť, psa ktorý ovláda povel ľahni a sadni, vodítko...

 

Posadte psa ku svojej ľavej nohe, vodítko zatiahnite smerom nahor, nad hlavu psa, a vyslovte povel "zostaň" ! Pri vyslovení povelu neoslovujte psa menom, to znamená , že má prísť k vám. Potom ustúpte o jeden krok a stále opakujte povel "zostaň". Vodítko by malo byť mierne napnuté, aby pes vedel, že ho máte stále pod kontrolou, ale nesmiete zaň ťahať. Po chvíli psa pochváľte a prepustite ho povelom "voľno". Opakujte niekoľko krát.

----------------------------------------------------------------------------

FUJ, DOSŤ, PUSTI

Potrebuješ: vodítko, obojok, psa

 

 

Tento povel je vlastne napomenutie psa, keĎ vykonáva niečo, čo vy nechcete...

Psa ani nebite ani netrestajte, len jemne potraste vodítkom alebo pritiahnete za obojok. Toto napomenutie či trest musí byť hneĎ v okamihu , keĎ pes robí niečo, čo nechcete aby robil.Neskôr už bude reagovať na slovné zahriaknutia .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CHODZA PRI NOHE BEZ VODÍTKA 

 

 

Potrebuješ: psa, vodítko, obojok, pri šteňati veľku miestnosť, dvor, pri dosp. psovi chodte von, na luku či do lesa

Cvičenie začnite tak, že pes sedí pri vašej ľavej nohe.Udrite si do ľavvého stehna a povedzte : K nohe". Potom vykročte...Psa chváľte za to, že ide stále pri vás...KeĎ vás pes predbehne, š klbnite vodídkom a opakujte "k nohe". Počas chôdze mente smer a rýchlosť chodze. Cvik ukončite povelom sadni.

 

Diskusná téma: výcvik psíka

prečo

miminka | 24.05.2015

prečo pes je tak zlí

Pridať nový príspevok