výstava psov

Na výstave sa môže naraz zúčastniť aj 1000 psov. Môžete si tam pozrieť množstvo rozličných plemien. Pod výstavou psov sa rozumie súťaž na ktorej sa hodnotí výzor psa a spôsob, ako sa pohybuje. Psy jednotlivých plemien vystavovatelia, predvádzajú v kruhu, kde si rozhodca každého psa prezie, pričom pes musí rozhodcovi dovoliť, aby k nemu podišiel, pozrel sa mu do tlamy a prezrieť si jeho zuby.

 

Osoba predvádzajúca psa sa volá vystavovateľ. Môže byť oblečený podľa toho, akého psa predvádza. Napr. do poľovníckej rovnošaty. Skôr než pes vojde do kruhu, musí sa pripraviť a všetkými možnými spôsobmi skrášliť. Majiteľ ho kefuje a češe dotiaľ, dokiaľ každý chlp neleží na svojom mieste. Pes má byť vycvičený, ako sa má parádne predviesť, a ako držať hlavu, aby vyzeral hrdo. Za celý deň sa na výstave odohrá toľko vecí, že psy zavše vo svojich prepravkách zaspia. Sú jednoducho unavené záplavou dojmov.

 

KeĎ rozhodca prezrie už všetky psy, rozhodne, ktoré psy dostanú ocenenie. Jeden pes môže získať dokonca aj 5 cien. Najväčším vyznamenním je titul BIS-BEST IN SHOV. Majiteľ psa, ktorému udelili toto vyznamenanie, obyčajne plače od radosti a jeho pes sa teší , že sa jeho pán raduje a je šťastný. Sám však isto nevie, že sa stal najkrajším celej výstavy. 

Diskusná téma: výstava psov

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok